تاکتیک های ارزان قیمت و موثر برای افزایش فروش در کسب وکار(۲)

تاکتیک های ارزان قیمت و موثر برای افزایش فروش در کسب وکار(۲)

مقدمه

رمز موفقیت یک فروشنده حرفه ای و خبره به کیفیت رفتاری که با مشتری دارد، بستگی دارد. به عنوان یک فروشنده، کیفیت رفتار ما و کیفیت محصولاتی که ارائه می کنیم، سبب جلب رضایت مشتریان می شود. در کشوری که تقریباً همه کالا و خدمت یکسانی عرضه می کنند، نحوه ارائه این کالا و خدمات به مشتریان عامل حیاتی برای هر کسب وکاری است. شما به عنوان صاحب کسب وکار می توانید با تبلیغات و قیمت های مناسب، خریداران( خریدار نه مشتری) جدیدی جذب کنید، ولی اگر نتوانید کاری کنید که آنها مجاب به خرید مجدد از شما شوند، کسب وکار شما در بلند مدت سودآور نخواهد بود.

images

کیفیت خدمات چیست؟

کیفیت مناسب خدمات در حقیقت همان چیزی است که مشتریان را مجاب می کند که دوباره از شما خرید کنند و باعث می شود که مشتریان از خرید شما رضایت خاطر داشته باشند و آنقدر خوشحال و راضی باشند که بازخورد مناسبی که از کار شما داشته اند را به دیگران هم تعریف کنند و شما و کسب وکار شما را به دیگران معرفی کنند (بازاریابی دهان به دهان). شما اگر فروشنده خوبی باشید یا فروشنده خوبی در استخدام داشته باشید، شما می توانید هر چیزی را فقط یکبار به شخصی بفروشید، ولی اگر نگرش مناسبی نسبت به کیفیت خدمات به خریداران داشته باشید، می توانید مشتریان ثابت و دائمی برای خود داشته باشید که علاوه بر اینکه از شما خرید کنند، کسب وکارشما را هم به دیگران معرفی کنند. با انجام کارهای زیر می توانید خدمات بهتری به مشتریان تان عرضه کنید و سبب جلب رضایت مشتریان شوید و مطمئن باشید که می توانید از این طریق فروش بیشتری داشته باشید.

از سودهای کم و مقطعی بگذرید، سودهای بیشتر و دائمی در انتظار شما خواهد بود.

یک روز شارژ باتری تلفن همراه ام به طور کامل رفت و هر چه به شارژ زدم، شارژ به خودش نگرفت و کلاً تخلیه شده بود. برای همین به یک خدمات تعمیر موبایل مراجعه کردم و مشکل تلفنم رو مطرح کردم. تعمیرکار با وارد کردن شوک جزیی به باتری باعث شد که باتری دوباره به کار بیفتد و شارژ شود، ولی وقتی می خواستم دستمزدش رو پرداخت کنم، از من پولی نگرفت و گفت کار خاصی انجام ندادم، فقط یک شوک کوچک به باتری اش وارد کردم. به نظر شما اگر من بخواهم دفعات بعدی برای تعمیر تلفن همراهم اقدام کنم، به چه کسی مراجعه می کنم؟ از آن موقع به خاطر این رفتار تعمیرکار من دو بار دیگر برای تعمیر تلفن همراه پسرم به این خدمات فنی موبایل مراجعه کردم. پس گاهی می توانید با انجام یکسری کارهایی که چندان از سود شما کم نمی کند باعث جذب مشتریان دائمی شوید، که به کسب وکار و خدماتی شما ارائه می کنید، وفادار بمانند.

کارهای کوچک بیشتری برای مشتریانتان انجام دهید.

برای مثال اگر کسی به فروشگاه شما آمد و از شما خواست تا در پیدا کردن محصولی به او کمک کنید، فقط نگویید “توی قفسه آخر”. بلکه او را تا کالای مورد نظر همراهی کنید. همچنین منتظر بمانید و ازش بپرسید تقاضای دیگری نیز دارد یا نه؟ پس برای بهبود کیفیت خدمات تان، خدمات بیشتری به مشتریانتان ارائه کنید.

گاهی اوقات می توانید با دادن اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از محصول و حتی یک لبخند کوچک به مشتریان، سبب جلب توجه مشتریان شود. ولی به این نکته هم توجه کنیم که فرهنگ ما نمی پذیرد که شما به عنوان فروشنده بخواهید به جنس مخالف تون قهقه بزنید. گفتیم یک لبخند کوچک که حالت چهره شما را عبوس نشان ندهد.

با استفاده از هدایا و اشانتیون های تشویق کننده و جذاب، انگیزه خرید بیشتر را در مشتریان فعلی تان ایجاد کنید.

به عنوان اقدام عملی همین حالا در کسب وکار خود برای جلب رضایت مشتریان خود، ببینید از تاکتیک های ارزان قیمت و موثر گفته شده در بالا، چگونه می توانید استفاده کنید، مسلماً هر کدام از راهکارهای بالا به افزایش فروش شما کمک خواهد کرد.

اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *